piątek, 26 grudnia 2014

Berlin - Jarmark Świąteczny (Weihnachtsmarkt) "Alexanderplatz i Charlottenburg"

W samym Berlinie jest około 100 jarmarków świątecznych, na którym można poczuć zapach świąt.
Pierniki, grzane wino, smażone kiełbaski, ręczne wykonane ozdoby świąteczne a dookoła tłumy ludzi.
Tak wspominam mój pierwszy wypad na berliński jarmark świąteczny.

Do Berlina udałem się 13.12.2014 prosto z Poznania 23-osobowym busem. Był to wyjazd zorganizowany przez mojego kolegę. W planie mieliśmy zwiedzanie Berlina oraz jarmarków Alexanderplatz oraz Charlottenburg.

W samym Berlinie znaleźliśmy się kilka minut przed godziną 12.00 i odrazu udaliśmy się na piesze zwiedzanie. Naszym punktem startowym zwiedzania był Reichstag.


Wyświetl większą mapę


Reichtag

Brama Brandenburska

Słynny Hotel Adlon

Pomnik upamiętniający pomordowanych żydów

Siedziba SONY CENTER na Potsdamer Platz
Potsdamer Platz- bezpłatny jarmark na którym mamy możliwość pojeździć na łyżwach, zjechać na oponie z wielkiej zjeżdzalni a także napić się tradycyjnego grzańca.

Jeden z wielu jarmarków w Berlinie- Potsdamer Platz


Choinka na Checkpoint Charlie

  Gendarmenmarket jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych jarmarków, to tutaj odbywają się koncerty i pokazy artystyczne. Wstęp na jarmark jest to symboliczne 1 euro, jednak w tygodniu między 11.00-14.00 wstęp jest bezpłatny.

Jarmark GendarmenmarketBerliner Dom


Jarmark Alexanderplatz znajduję w centrum miasta przy wieży telewizyjnej. Głównymi atrakcjami tego jarmarku jest lodowisko oraz wesołe miasteczko. Poza tym wypijemy pysznego grzańca i zjemy coś ciepłego. Spędziliśmy tutaj niecałą godzinę, w między czasie wypiliśmy dwa grzane wina w cenie 3euro. 
Następnym naszym kierunkiem był Jarmark Charlottenburg, krążyliśmy niemal 30 min. aby zaparkować naszym busem. Czas gonił, dlatego na Charlottenburg mieliśmy niecałe 40 min.
Jarmark bożonarodzeniowy przed Pałacem Charlottenburg jest niesamowity! Wywarł  na mnie największe wrażenie, pomimo wielkiego ścisku. Na historycznym pałacu można podziwiać świetlną iluminację. 
Ponownie tutaj uraczyliśmy się grzanym winem w cenie 3 euro. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz