poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Wakacje na Malcie. Jak dostać się na Maltę? Informacje praktyczne (dzień 1)

Termin wyjazdu 24.06-01.07 2015

Wakacje spędzam na Malcie..tej poznańskej? Nie raz była okazja pośmiać się z mojej wakacyjnego kierunku :)
Malta stała się ostatnio bardzo rozpoznawalnym i obleganym kierunkiem. Wszystko dzięki dobrze rozwiniętej siatce lotów. Na wyspę dolecimy tanimi liniami  z Wrocławia, Krakowa, Warszawy oraz Gdańska za naprawdę niską cenę w sezonie ok. 350 zł.
My tradycyjnie w 4-osobowej grupie na Maltę dolecieliśmy porannym lotem z Wrocławia.

Nocny przejazd na trasie Poznań-Wrocław PolskimBusem. Następnie we Wrocławiu autobusem 406 bezpośrednio pod lotnisko, i tak nasz samolot odleciał punktualnie o 9.35 z Wrocławia.Komunikacja miejska na Malcie

O maltańskiej komunikacji miejskiej wiele słyszałem od znajomych lecących z nami jak również sam czytałem co mnie tam będzie czekać.
Zaraz po wyjściu z terminalu na lotnisku znajduję się stanowisko gdzie możemy zakupić bilety, dowiedzieć się jak kursują autobusy, otrzymać rozkład jazdy. 

Tygodniowy bilet na Malcie kosztowałby nas 6,50 Euro, niestety przez zmiane nowego cennika zmuszeni byliśmy kupować codzień bilety jednodniowe w cenie 1,5 Euro i była to nasz ostatnia okazja podróżować tanio po Malcie.
Uwaga! Od dnia 01.07.2015 na Malcie obowiązuje nowy cennik biletów. Warto zapoznać się na stronie przewoźnika TUTAJ.
Poruszanie się autobusami po Malcie jest naprawdę wyzwaniem. Już od lotniska do hotelu w autobusie X3 był tłok i tak spędziliśmy w nim ponad 1,5 h jazdy. Omijający przystanek autobus to częste zjawisko, dlatego jeżeli macie okazję warto korzystać z pętli autobusowych gdzie na 90% uda się wsiąść do danego autobusu. Zdarza się również, że autobusy nie jeżdżą wg rozkładu jazdy.  Mam nadzieję, że po zmianie cennika, autobusów przybędzie i będą jeździć o wiele częściej.

Hotel na Malcie

Wybierając się w dane miejsce, kieruję się raczej ceną oraz korzystnymi warunkami na miejscu. Nie lubię przepłacać, w końcu w hotelu spędza się najmniej czasu.
My wybraliśmy sieć hotelu Blue Sea, tygodniowy pobyt w hotelu Bue Sea San Anton kosztował nas 60 zł/doba/osoba wraz z wyżywieniem- śniadanie i obiadokolacja. Pokój otrzymaliśmy na parterze z widokiem na basen. Pokój nas zaskoczył, był to pokój z aneksem oraz oddzielną sypialnią.
Śniadania tradycyjnie jak w każdym hotelu takie same, do kolacji nie mam zastrzeżeń- dużo i smacznie. Pomijajac tłok i kolejkę ustawiającą się już przed otwarciem stołówki.
Do hotelu łatwo dostać się z lotniska autobusem linia X3, który niestety jedzie ponad 1,5 godziny.

Bugibba - zwiedzanie okolicy

Po zameldowaniu w hotelu nie zostało nam nic innego jak zwiedzić okolicę. Do kolacji kilka godzin więc zajrzeliśmy do kilku sklepów zobaczyć maltański asortyment, porozglądać się cenowo za pamiątkami i oczywiście zobaczyć morze z bliska.

Bugibba, turystyczny kurort nad brzegiem morza. Kilka małych skalistych plaż, na których można jedynie zanurzyć nogi, lub dla odważnych poskakać do wody. Miasteczko bogate w knajpy, puby sklepiki z pamiątkami. Idealne miejsce wypadowe na najbliższe piaszczyste plaże m.in. Paradise Bay, Mellieha Bay. 

Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Jedziesz? Zadaj pytanie- chętnie doradzę, pomogę ! :) 
Zapraszam na stronę na FACEBOOKU!

1 komentarz: