wtorek, 11 sierpnia 2015

Wakacje na Malcie. Plaża- Mellieha Bay, Paradise Bay (dzień 2)

Nasze wakacje na Malcie rozpoczęliśmy od plażowania. Od razu po śniadaniu opuszczaliśmy nasz hotel praktycznie na cały dzień, wracajac dopiero na kolację.

Bugibba to idealne miejsce wypadowe na pobliskie plaże. Tego dnia postanowiliśmy wybrać się na najszerszą plażę na wyspie, Mellieha Bay. Z Bugibbi w ciągu 25 minut można się dostać tam autobusami lini 41,42,221,222 w kierunku Cirkewwa.

Krystalicznie czysta woda, duża piaszczysta plaża, z racji bardzo płytkiego brzegu-idealne miejsce wypoczynkowe dla rodzin z dziećmi.
Nietety tego dnia na tej plaży nie dało się wypoczywać. Towarzyszył nam duży wiatr, i niestety przyjemne odpoczywanie graniczyło z cudem.
Na plażę wybraliśmy się również ostatniego dnia naszego pobytu na Malcie. I jak widać po kilku powyższych zdjęciach plaża bardzo przyjemna!

Tego samego dnia zmuszeni byliśmy zmienić plażę Mellieha na Paradise Bay.
Oddalona jest ona zaledwie 10 min od Mellieha, wysiąść należy na przedostatnim przystanku przed Cerkewwa i udać się drogą oznaczoną znakiem. 15 minutowy spacer i jesteśmy na plaży.
Plaża znajduję się w osłoniętej klifami zatoce. Jest mała ale bardzo urokliwa. Mimo zbliżającego się sezonu była możliwość rozłożyć jeszcze swój ręcznik. Przy plaży pub, restauracja oraz możliwość skorzystania z toalet.

Spędziliśmy tutaj kilka, bardzo przyjemnych godzin na plaży łapiąc pierwsze promienie słońca.


Wieczorem, po kolacji udaliśmy się ponownie na spacer po wybrzeżu Bugibbi w towarzystwie dwóch smacznych łopatek lodów.Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Jedziesz? Zadaj pytanie- chętnie doradzę, pomogę ! :)
Zapraszam na stronę na FACEBOOKU!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz