czwartek, 10 września 2015

Wakacje na Malcie. Mdina, Rabat i klify Dingli (dzień 5)

Po dniu plażowania, przyszła kolej na zwiedzanie kolejnej części Malty. Tym razem udaliśmy się w sam środek Malty.

Mdina to dawna stolica Malty leżąca na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na całą Maltę.  Miasteczko otoczone murami, gdzie wewnątrz nich możemy spacerować cichymi uliczkami. Co ciekawe wyłączony jest tutaj ruch dla aut osobowych, dlatego miejsce jest dość specyficzne.
Natomiast zaraz po drugiej stronie Mdiny znajduję się Rabat również z pięknymi i klimatycznymi uliczkami. Do tego cisza spokój! Po prostu Bajka!


Katedra św.Pawła
Na Mdinę i Rabat poświęciliśmy zaledwie parę godzin, dlatego postanowiliśmy ruszyć zwiedzić południe wyspy. Klify Dingli przekraczają wysokość ponad 250 m.Okolice z których można oglądać klify to zupełne pustkowie. My zrobiliśmy tylko mały spacer do kaplicy św. Marii i Magdaleny,po drodze mijając stację śledczą, dalszą drogę sobie odpuściliśmy.

Przy kaplicy stał miły Pan który oferował słodycze, zimną wodę lub zapraszam do degustacji likieru z kaktusów aż przez niego uciekł nam autobus i zmuszeni byliśmy spędzić kolejną godzinę w tejże okolicy.Uciekający autobus=chwila relaksu :)
Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Jedziesz? Zadaj pytanie- chętnie doradzę, pomogę ! :)
Zapraszam na stronę na FACEBOOKU!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz