sobota, 5 września 2015

Wakacje na Malcie.Zwiedzanie wyspy Gozo(dzień 3)

Gozo to obowiązkowa wyspa, którą należy zwiedzić podczas wizyty na Malcie. Jeżeli w planie mamy przebywać tylko na Malcie, na Gozo warto udać się na jednodniową wycieczkę.
Warto oczywiście rozplanować wakacje i pozostać na Gozo kilka dni.

Aby dostać się na Gozo należy dojechać do portu Cirkewwa. Stąd co 20 min. odpływa prom prosto na Gozo. Koszt biletu w 2 strony kosztuje 4,65 Euro/osoba. Można zakupić bilet dopiero przy powrotnym rejsie. Istneje również możliwość zabrania ze sobą auta, jednak za dodatkową opłatą.


Jeżeli wybieramy się na jednodniową wycieczkę bez auta warto wykupić wycieczkę HOP ON, HOP OFF GOZO. Co prawda bilety są drogie- 20 Euro, warto nogocjować ze sprzedawcą rabat :) W naszym przypadku, przy grupie 8 osobowej, udało nam się zejść aż o 50 % na osobie!


Autobus to bardzo dobry pomysł na zwiedzenie najważniejszych atrakcji Gozo. Jeździ co 45 minut, zatrzymując się a 14 przystankach. Oczywiście nie uda nam się zwiedzić wszystkich miejsc dlatego najlepiej wybrać te, które szczególnie warto zobaczyć.Co warto zobaczyć na Gozo?

 


Ramla Bay

Pierwszym naszym przystankiem była plaża Ramla Bay. Zostaliśmy tutaj aż na 1,5 godziny. Długa piaszczysta plażą o pomarańczowym kolorze! Wejście do wody kamieniste, jednak z lewej strony plaży znajduję się miejsce gdzie tych kamieni praktycznie nie było .


Calypso
Punkt widokowy skąd podziwiać można rozciągłość plaży Ramla Bay. Autobus zatrzymuje się tutaj na 10 min. Przy okazji skonsumowaliśmy tradycyjne wypiekane ciasteczka na Malcie- Pastizzi.
Victoria (Rabat)
Stolica wyspy, gdzie w ciągu trzech kwadransów zrobiliśmy któtki spacer po centrum oraz zobaczyliśmy najważniejsze atrakcje. Nad miastem góruje położona na wzgórzu Cytadela, skąd możemy podziwiać piękny widok na miasto. Na głównym placu  Pjazza San Gorg znajduję się znajduje się kościół pod wezwaniem św. Jerzego, pochodzący z XVII wieku z fasadą w stylu barokowym.

Nie można zapomnieć przespacerować się wąskimi, małymi i klimatycznymi uliczkami.


Sanktuarium Ta Pinu w miejscowości Gharb
Sanktuarium Najświętszej Marii Panny to punkt gdzie znajduję się również przystanek i można pozostać na 45 minut. Jednak wydaje mi się, że widok z autobusu wystarczył i szkoda byłoby poświęcać więcej czasu. 
Azure Window 
Miejsce kultowe dla Gozo. Krystalicznie czysta woda, cudne ułożenie skał spowodowały, iż jest to raj dla turystów a także nurków. Sesje, miło spędzony czas- to miejsce należy obowiązkowo odwiedzić.
Dla urozmaicenia można wynająć za ok. 4-5 Euro/osoba łódkę i przepłynąć się wokół groty.

Xlendi
Wioska rybacka, po 45 minutach stwierdziłem, że jest to urocze miejsce pełne spokoju. Mała zatoka z pięknym wzgórzem na które można wejść. Relaks i spokój! Do naszego portu dojechaliśmy ok. godziny 17.40. Niestety musieliśmy odpłynąć i opuścić piękną wyspę Gozo. Zapewne wyspa posiada wiele pięknych i nieodkrytych przez nas zakątków. Czas biegnie tutaj o wiele wolniej. Przez przesiadujących mieszkańców wyspy, mam wrażenie, że oni tylko odpoczywają i nie muszą przejmować się pracą.


Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Jedziesz? Zadaj pytanie- chętnie doradzę, pomogę ! :)
Zapraszam na stronę na FACEBOOKU!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz