poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Majówkowa Praga - spacerem po praskich parkach

Termin wyjazdu: 28.04-01.05.2016

Na wyjazd do Pragi udaliśmy się z biurem podróży Rainbow Tours, które posiada w swojej ofercie wycieczkę o nazwie: Czeskie impresje czyli magiczna Praga i Karlove Vary.
Wycieczkę wygraliśmy w lokalnym konkursie, dlatego żal było nie skorzystać z ponownego odwiedzenia Pragi.

Zorganizowany wyjazd pozostawiał wiele do życzenia... przede wszystkim 16 godzinna jazda z Poznania była mordęgą a hotel Sport w PRLowskim stylu zlokalizowany był 30 km od centrum Pragi.
Całodzienne zwiedzanie z przewodniczką dla wielu osób w podeszłym wieku było bardzo męczące, my natomiast od pierwszego dnia wyjazdu rozdzieliliśmy się z grupą i zwiedzaliśmy Pragę na własną rękę w poszukiwaniu nowych, nieodkrytych jeszcze do tej pory miejsc.

Oprócz ponownego odwiedzenia najważniejszym miejsc Pragi postanowiliśmy słoneczny dzień spędzić na odkrywaniu zielonych terenów miasta.


Letenskie Sady

Park położony na wzgórzu Letna, skąd mamy możliwość podziwiać panoramę dzielnic Josefov oraz Stare miasto. Na jego szczycie znajduję się praski metronom. Tereny idealne do nabrania sił na dalsze zwiedzanie miasta.
Kralovska Obora - Stromovka

Największy park w Pradze utrzymany w stylu angielskim. Park idealny na rodzinny wypoczynek, znajdziemy tutaj kilka placów zabaw dla dzieci, miejsca do jazdy na rolkach lub rowerach oraz wiele zadbanych trawników na których można urządzić weekendowy piknik.  Na terenie znajduje się również Planetarium oraz restauracja z której mieliśmy okazję skorzystać i bardzo polecamy.
Z parku prowadzi bezpośrednia droga do miejskiego Zoo w Pradze.Chcąc odpocząć od tłumów i zgiełku Pragi nie można zapomnieć o najbardziej rozpoznawalnym terenie jakim jest wzgórze Petrin. Więcej o Petrin możecie poczytać TUTAJ i TUTAJ, podczas poprzednich wizyt w Pradze.


Dodatkowo podczas majówki udało nam się wybrać na oficjalną zmianę warty na Hradczanach, która przyciąga codziennie tłumy turystów!
        Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie- chętnie doradzę, pomogę ! :)

2 komentarze:

  1. Super majówka, a ja byłam tam na urlopie z mężem. Było wspaniale

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny post!
    Czy wiecie jakie miejsca w Polsce zapierają dech w piersiach?
    Zerknijcie do mnie i zobaczcie najnowsze zestawienie :)

    OdpowiedzUsuń