niedziela, 25 grudnia 2016

Co robić w Tropical Islands? Jednodniowa wizyta w tropikach

Termin wizyty: 10.09.2016

Tropical Islands to największy tropikalny park rozrywki w Europie otwarty w grudniu 2004 roku.
Znajduje się zaledwie 60 km od Berlina oraz 100 km od Drezna.
Lato trwa tutaj cały rok, a średnia temperatura to 26 stopni Celsjusza. Na powierzchni 66 tyś metrów kwadratowych czeka na nas egzotyczna oaza z mnóstwem atrakcji, ofert relaksacyjnych, a także możliwości noclegowych.


Wizytę w parku rozpocząć najlepiej od wczesnych godzin porannych, ponieważ na wejście do środka należy liczyć od 30-45 minut. Park przystosowany jest dla polskich turystów, wszelkie informacje są dostępne w języku polskim.
Teren parku to przede wszystkim strefa tropikalna na której rośnie ponad 50 tysięcy roślin, oraz kilkanaście gatunków zwierząt. Wśród roślinności wije się wiele ścieżek.
Dla osób pragnących spędzić noc w tropikach, park oferuje noclegi w luksusowych bungalowach lub namiotach.
Strefę relaksu gwarantuje Laguna Bali oraz Morze Południowe. Na piaszczystej plaży długości 200 metrów na relaks zapraszają ustawione dla gości leżaki. Dobrą zabawę gwarantuje wieżowa zjeżdżalnia wodna, lot balonem oraz kraina zabaw dla dzieci.

Od 2016 roku została otwarta nowa strefa zewnętrzna - Amazonia. To teren zewnętrznych basenów ze sztuczną 250 metrową rzeką, leżakami i placem zabaw. Gwarancja wspaniałego odpoczynku przez cały rok.Ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych zajmuje strefa saun, która jest największą w Europie. Cała strefa utrzymana jest w klimacie dalekiego Wschodu. Kompleks składa się z wielu rozmaitych saun i łaźni parowych.


Strefa restauracji oferuje w swoim menu podstawowe potrawy fast-food: pizza, frytki, kurczaki, makarony. Za stałą cenę napijemy się gazowanego napoju, a na deser zjemy pyszne lody.


Tropical Islands to idealne miejsce na całodniowy i intensywny odpoczynek dla rodzin z dziećmi jak i młodzieży. Zasadniczo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Na pewno korzystniej jest odwiedzić kompleks w porze letniej, dzięki czemu można skorzystać z atrakcji zewnętrznych. Atutem jest bliskość od granic Polski, zwłaszcza dla mieszkańców zachodu naszego kraju. Nam osobiście podobała się najbardziej strefa saun, gdzie mogliśmy odpocząć od zgiełku w strefie tropikalnej. Największy minusem jest wyłącznie popularność kompleksu, co powoduje iż w środku momentami jest tłoczno, jednak przy tak dużej powierzchni każdy znajdzie miejsce dla siebie.
Serdecznie dziękujemy Tropical Islands za zaproszenie! 

Więcej informacji i pełen cennik na oficjalnej stronie Tropical Islands - TUTAJ.

  Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie- chętnie doradzę, pomogę ! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz