niedziela, 9 września 2018

Portugalia. Najładniejsze plaże Algarve

Południowa Portugalia - Algarve to przede wszystkim raj dla osób które uwielbiają wypoczynek na  pięknych złocistych plażach.  Wybierając się tutaj nie będziecie się nudzić. Każdy dzień można spędzić w przepięknym otoczeniu, korzystając z uroków długich piaszczystych plaż po małe osłonięte klifami zatoczki.

Podczas naszego tygodniowego pobytu, odwiedziliśmy zaledwie kilkanaście najbardziej wartych naszym zdaniem plaż. Poniżej przedstawimy je w kolejności, od Faro w kierunku na zachód.

Praia da Falesia

Plaża długa i na portugalskie możliwości wąska, natomiast w przepięknym otoczeniu czerwonych klifów. Ta plaża zadziwia turystów swym urokiem. Na plażę schodzi się czarującą drewnianą kładką.

Praia Nova / Praia da Senhora da Rocha

Dwie odrębne plaże w miejscowości Porches, połączone ze sobą ok 30 metrowym tunelem oraz kościółkiem na szczycie klifu. Jedna mniejsza, mniej urokliwa natomiast druga, duża i rozległa.  Plaża piaszczysta z niewielkimi drobnymi kamieniami. Plaża znajdowała się 200 metrów od naszego zakwaterowania, dlatego mieliśmy okazję spędzać na niej większość naszego wolnego czasu.

 

Praia da Marinha

Dla nas plaża znajdująca się w TOP 3 najpiękniejszych plaż na wybrzeżu Algarve. Fantastyczne położenie u podnóża klifów daje cudowny efekt wizualny. Pomimo konieczności pokonania wielu schodów prowadzących na sam dół, warto przemęczyć się, gdyż na plaży dostrzec możemy jej prawdziwe uroki. Plaża charakteryzuje się wystającymi skałami z oceanu i drobnym złocistym piaskiem.


Praia da Rocha

Praia da Rocha to pasmo wybrzeża oraz małe miasteczko przynależne do najbardziej rozpoznawalnej miejscowości turystycznej w Algarve - Portimao. To tutaj znajduję się największe siedlisko dużych hoteli z dostępem do bardzo szerokiej plaży z drobnym złocistym piaskiem.

Praia da Prainha 

Urokliwa plaża zlokalizowana pomiędzy wysokimi klifami, aby do niej dojść najlepiej dojechać do Praia do Alvor i wybrać się w kierunku klifów. Czasami trzeba się nagimastykować aby przejść przez klify - poziom trudności minimalny ;)


Praia do Belieche

Tą fantastyczną plażę dojrzeliśmy zmierzając na Przylądka Św. Wincentego. Panorama na plażę zapierała dech w piersiach. Piasek, ocean, klify i zieleń dookoła komponowały się idealnie.
Praia da Cordoama

Wymieniona plaża znajduję się zupełnie na zachód od Algarve, to już teren Parku Narodowego Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina, gdzie w jego obrębie nie znajduje się żaden większy hotel. Plaża przeznaczona jest przede wszystkim surferom, którzy na wysokich falach trenują swoje popisy. Całej magii plaży dodała unoszaca się nad plażą mgła. Obok plaży możemy trafić na oznakowany punkt widokowy z którego roztacza się znakomity widok.


Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie- chętnie doradzimy, pomożemy ! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz