sobota, 20 października 2018

Portugalia. Algarve -miasteczka i najciekawsze miejsca - co zwiedzić w Portugalii?

Kiedy znudzi się nam plażowanie, a do dyspozycji mamy wynajęte auto, warto wybrać się na zwiedzanie najciekawszych miasteczek i urokliwych miejsc na południu Portugalii.

Zwiedzanie rozpoczynamy od najbardziej wysuniętego na zachód punktu wybrzeża Algarve,  następnie kierujemy się ku granicy z Hiszpanią.


Przylądek św. Wincentego (Cabo de Sao Vicente)

Najbardziej na południowy-zachód wysunięty punkt wybrzeża Algarve. Miejsce uznawane jest za kraniec Europy. Pomimo płaskiego terenu znajdują się tutaj wysokie na ponad 60 m. klify, na którym stoi latarnia morska, której światło dostrzec można nawet z 60 km. Widoki zapierają dech w piersiach, jednak przy zwiedzaniu należy być bardzo ostrożnym na silnie wiejące w tym regionie wiatry.

Kilkaset metrów przed latarnią morską można zajrzeć do ulokowanego fortu, który jest dobrze utrzymany i nadaje się do organizowania specjalnych wydarzeń.

Jeżeli interesuje was zwiedzanie pod kątem historycznym warto udać się do znajdującej obok twierdzy w Sagres. Wstęp dodatkowo płatny, ale podobno z pięknym widokiem na przylądek.

  Lagos

Odpuściliśmy sobie zwiedzanie Lagos, jest to jeden z większych kurortów turystycznych na wybrzeżu opanowany przede wszystkim przez turystów z Wielkiej Brytanii. Gdybyście chcieli zrobić zakup pamiątek, to na pewno w Lagos będzie na to dobry moment.

Portimao

Portiamao jest drugim co do wielkości miastem na wybrzeżu. Znajduję się tutaj największy w Algarve port rybacki ale obsługujący również inne jachty i statki wycieczkowe. W mieście brak turystycznych atrakcji, jest natomiast liderem w dziedzinie wynajmu mieszkań osobom podejmującym pracę na wybrzeżu.

Albufeira 

Jeden z najbardziej lubianych przez turystów kurort wypoczynkowy. Każdy w tej miejscowości znajdzie coś dla siebie. Stare miasto z klimatycznymi uliczkami, luksusowe hotele, imprezy dla młodzieży czy też dużą piaszczystą plażę i urokliwe klify.

Alte

Alte pozbawione turystów i wakacyjnej wrzawy portugalskie miasteczko, oferujące ciszę i spokój. W lokalnej kawiarni odpoczniemy przy dobrej kawie i pięknym widokiem na dolinę. Miasteczko z klasycznymi białymi domkami.

Faro

Stolica regionu Algarve - Faro, dzięki swojemu położeniu udaje się tutaj zachować spokojną atmosferę. Najczęściej jest to punkt startowy zwiedzania wybrzeża, ponieważ tutaj znajdują się główne dworce - autobusowy i kolejowy.
Malownicze miasteczko szczególnie w obrębie Starego Miasta, gdzie znajdziemy m.in. Katedrę Se de Faro, barokowy kościoł Carmo lub kapliczkę z ludzkich kości. Faro stworzone jest do włóczenia się po wąskich klimatycznych uliczkach z przerwą na pyszną kawę lub obiad.

Olhao

Miasteczko jest głównym portem rybackim w regionie Algarve. Wszyscy mieszkańcy przyjeżdżają tutaj na targ rybny w zabytkowej hali, gdzie znajdziemy wiele różnorodnych gatunków ryb i owoców morza prosto z portu. Wzdłuż brzegu miasteczka Olhao możemy podziwiać zacumowane łodzie, stąd wypłynąć możemy na znajdujące się w tym regionie laguny.
Na przeciwko hali targowej zapuszczamy się w wąskie zaułki miasteczka, pośród białych domków zwiedzamy m.in. domy kupieckie z kutymi balkonami, z rzeźbieniami czy dekoracjami z płytek ozdobnych.


Tavira 

Tavira uznawana jest za najładniejszą miejscowość Algarve, ponieważ udało się uchronić ją przed masową turystyką. Miejscowość dzieli przepływająca rzeka a wzdłuż można podziwiać przepiękne portugalskie kamieniczki. Nam niestety nie było dane poznać jej uroków, zostawiamy na kolejny raz.

Monte Gordo

Rozwijający się dopiero kurort turystyczny. Przybywa się tutaj przede wszystkim dla odpoczynku. Do dyspozycji mamy piękne szerokie i ciągnące się piaszczyste plaże nad oceanem. Nie zobaczymy tutaj pocztówkowych klifów, ale widoki poza sezonem mimo to są zjawiskowe.

Villa Real de San Antonio

Miejscowość leżąca nad brzegiem rzeki tuż przy granicy z Hiszpanią. Sercem miasteczka jest starówka - plac tętniący życiem. Dookoła pełno kawiarni i restauracji. Nad rzeką możemy podziwiać marinę z zacumowanymi łodziami.

Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie- chętnie doradzimy, pomożemy !:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz