niedziela, 4 listopada 2018

Sewilla -zwiedzanie w jeden dzień, co zdążymy zobaczyć?

Termin wyjazdu: 03.05.2018

Spędzając majówkę 2018 w Portugalii, a dokładnie w miejscowości Monte Gordo tuż przy granicy z Hiszpanią, wpadliśmy na świetny pomysł aby wybrać się na jeden dzień do stolicy pięknej Andaluzji - Sewilli. Korzystając z wypożyczonego samochodu, mieliśmy ten komfort, że nie szukaliśmy autobusu, ani nie mieliśmy narzuconych godzin na zwiedzanie - pełen luz.Jak dojechać i gdzie zaparkować w Sewilli?

Sewillę z Portugalią łączy prosta droga autostradowa A-49. Od granicy to niecałe 150 km.
W Sewilli nie warto wjeżdzać autem do centrum, o wiele lepiej jest zostawić auto na zlokalizowanych na obrzeżach miasta parkingach Park&Ride, np. San Juan Bajo - to właśnie tutaj pozostawiliśmy auto i linią metra L1 ruszyliśmy do centrum wysiadając na Prade de San Sebastian.Zwiedzanie Sewilli w jeden dzieńPlac Hiszpański - Plaza de Espana

Jednym najbardziej rozpoznawalnym punktem Sewilli jest Plac Hiszpański znajdujący się na terenie Parku Marii Luizy. Półokrągła budowla na placu mimo swojego zabytkowego uroku jest bardzo młodym budynkiem. Został zaprojektowany w 1927 roku, z myślą prezentowania tutaj nowinek technicznych. Plac Hiszpański opowiada dzieje dawnej Hiszpanii w ilustracjach i mapach, całość kompleksu utrzymało w neogotyckim stylu. Jedną z atrakcji Placu Hiszpańskiego jest możliwość spędzenia kilkudziesięciu minut na wynajętej łodzi, którą możemy pływać po sztucznej rzece.
Klimat tego miejsca jest nie do opisania, spędzając czas w tym miejscu, nie chce się go opuszczać.


Katedra Najświętszej Marii Panny - Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla

Jedna z największych Katedr gotyckich na świecie. Budowę rozpoczęto już w 1401 roku. Ponad 30 lat temu została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Monumentalna i pełna cudów katedra. Do wejścia ustawiają się ogromne kolejki.W środku znajduje się kilka perełek wartych zobaczenia, między innymi ołtarz w formie tryptyku wykonany z olbrzymiej ilości złota,Wszyscy, którzy wchodzą do środka, wydają z siebie okrzyk zdumienia. Cena wejścia do środka: 9 Euro, w cenie wejście na wieże La Giralda.Metropol Parasol - Las Setas de Sevilla

Zwany przez mieszkańców i turystów "grzybem", ciekawa architektoniczna drewniana budowla w centrum miasta, zaprojektowana przez niemieckich architektów. Przestrzeń placu Plaza de la Encarnacion ma stać się nowym współczesnym centrum miejskim. Na szczycie konstrukcji znajduję się punkt widokowy ( wys. 28 m)  z którego można podziwiać panoramę miasta, koszt 3 euro.
Stadion Sevilla FC - Estadio Ramón Sánchez Pizjuán

Dla wielbicieli piłki nożnej ten punkt może być obowiązkowy, stadion miejski mieści ponad 40 tysięcy kibiców i zlokalizowany się prawie w samym centrum miasta pośród urokliwych kamieniczek. 

Najlepiej to iść przed siebie ...

Jeden dzień na Sewillę to zupełnie mało, dlatego warto po prostu pogubić się bez mapy po wąskich, urokliwych uliczkach. Zatrzymać się na winie, kawie lub lekki tapasie. Wsłuchać się w ten turystyczny gwar lub po prostu przysiąść na ławce w parku. Sewilla jest cudownym miastem, wartym spędzenia kilku dni i napawania się tym cudownym klimatem, architekturą lub historią.Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie- chętnie doradzimy, pomożemy ! :)

2 komentarze:

  1. Piekna podróż. Na świecie jest jeszcze tyle do zobaczenia ;) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Andaluzja to najbarwniejszy i najciekawszy region Hiszpanii. Są tu najpiękniejsze plaże Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Tropical, mnóstwo zabytków i doskonała kuchnia. Dlatego wśród kierunków wakacyjnych wciąż region bije resztę na głowę. Warto choć raz je odwiedzić.

    OdpowiedzUsuń