niedziela, 17 lutego 2019

Portugalia. Madera - informacje praktyczne

Termin wyjazdu: 24.01- 01.02. 2018 / 20.01-22.01.2019


Dlaczego Madera?

Portugalski archipelag położony na Oceanie Atlantyckim. Wyspa okrzyknięta mianem "wiecznej wiosny", zimą temp. na wybrzeżu waha się w granicach 16 stopni a latem ok. 23 stopni. Jeżeli wybieramy się w głąb wyspy i udajemy się w góry, warto ubrać się na cebulkę, ponieważ tam temperatura jest zupełnie inna a pogoda zmienna. Powierzchnia wyspy jest górzysta, co sprawia, że jest rajem dla trekingowców. Nie sposób wspominać o pięknych lasach wawrzynowych, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Jak dolecieć na Maderę?

Najlepszym rozwiązaniem jest przelot czarterowy z biurem podróży, takie przeloty oferuje kilka polskich lotnisk. Jeżeli chcemy, aby nasz przelot był niskokosztowy musimy liczyć się z planowaną przesiadką. Najprościej jest wyszukać połączenia do Lizbony lub Porto, a następnie prosto na Maderę. Najkorzystniejsze oferty w naszym przypadku oferował EasyJet.Gdzie spać na Maderze?

Wyspa oferuje wiele hoteli i apartamentów rozsypanych po całej wyspie. Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeżeli zamierzamy poświęcić czas na zwiedzanie najlepszym miejscem na zatrzymanie się jest stolica wyspy Funchal. Z tego miejsca mamy przede wszystkim blisko z/na lotnisko oraz do najważniejszych punktów na wyspie. Wiele apartamentów oferuje bardzo dobre warunki za małe pieniądze.


Gdzie wypożyczyć auto na Maderze?

Podczas wizyta na Maderze w styczniu 2019, współpracowaliśmy z wypożyczalnią Funchal Easy Rent a Car. Rodzinna wypożyczalnia, którą prowadzi dwóch sympatycznych bliźniaków. Wypożyczaliśmy auto bezpośrednio z lotniska, gdzie formalności z przekazaniem auta trwają zaledwie kilka minut. Otrzymaliśmy eleganckie Renault Clio z polską nawigacją. W ofercie posiadają pełne ubezpieczenie SCDW, które według nas bardzo ważne. Dodatkowo plusem jest brak depozytu oraz możliwość płatności za wypożyczenia auta gotówką lub kartą.
Zwrot auta odbywa się w trybie ekspresowym, wystarczy zostawić auto na lotniskowym parkingu o wyznaczonej godzinie.
Chłopaki oferuję pełen profesjonalizm, dlatego z czystym sumieniem możemy polecić tą wypożyczalnię. Jeżeli kiedykolwiek my, albo nasi znajomi wybiorą się na Maderę będziemy z przyjemnością polecać tą wypożyczalnię.Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie- chętnie doradzimy, pomożemy! :)

1 komentarz:

  1. Widać, że podróże i fotografia są Twoją pasją. Śledzę Twój blog już od dłuższego czasu i z przyjemnością oglądam zdjęcia z Twoich podróży. Świetnie, że wszystko uwieczniasz na zdjęciach bo jakby nie było to najlepsza pamiątka. Ja też jestem podobnym pasjonatem fotografii jak Ty i prowadzę album. Co jakiś czas wywołuję zdjęcia z podróży i tam je umieszczam. Z miesiąca na miesiąc wygląda to coraz bardziej okazale ;)

    OdpowiedzUsuń