poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Madera. Zwiedzanie wyspy. Wschodnia część Madery.

Zwiedzanie wyspy rozplanować można praktycznie na kilka tygodni! Jest tutaj tak wiele atrakcji, że zawsze braknie na wszystkie odpowiednio czasu. Postaramy się rozpisać najważniejsze miejsca, które udało nam się zobaczyć na Maderze, będą to przede wszystkim miejsca godne polecenia.

Nasze wszystkie codzienne wycieczki rozpoczynały się z głównej stolicy wyspy Funchal. Zaplanuj swoją trasę razem z nami!
Garajau Cliff

Chcesz poczuć się jak w Rio de Jeneiro i zrobić sobie zdjęcie z pomnikiem Jezusa? Zatrzymaj się tutaj, wysiądź i podziwiaj piękne widoki. Pomnik Jezusa ustawiony został w miejscu uważanym za "miejsce mocy". Z ponad 300 m klifu możemy podziwiać panoramę Funchal a także kamienista plażę na którą możemy zjechać kolejką linową ( 2,50 e w dwie strony) lub zejść prowadzącą ścieżką na sam dół.

W drodze na wschód wyspy przejeżdżamy pod pasem startowym.Machico

Jedno z najstarszych miasteczek ukryte wśród zielonych wzgórz. Znajduje się tutaj jedna z nielicznych piaszczystych plaż. Warto również zobaczyć zabytkowy parafialny kościół Igreja de Nossa Senhora da Conceicao oraz forty z XVII wieku.
Ponta de Sao Lourenco - Półwysep św. Wawrzyńca

Przylądek św. Wawrzyńca, całkowicie inny niż pozostała część wyspy. Najpiękniejsze miejsce, które tworzy sama natura. Jedna z najbardziej zjawiskowych tras trekkingowych na Maderze, to gwarancja zobaczenia najlepszych klifowych scenerii. Wyróżnia ten obszar półpustynny klimat i jest prawdziwym dziedzictwem przyrodniczym. Na Półwysep warto poświęcić cały dzień. Choć cała trasa to niecałe 4 km, większość czasu poświęcamy na podziwianie pięknych widoków oraz fotografowanie. Trasa nie jest wymagająca, lecz przy niesprzyjających warunkach pogodowych konieczne jest zachowanie ostrożności.Wybierając się w kierunku wschodnim wyspy warto zwrócić uwagę i zatrzymać się również w :
  • Canico de Baixo,
  • Santa Cruz,
  • Canical,  
ściśle mówiąc są to miejscowości (kurorty) turystyczne, ale ich urok tkwi w prostocie.


Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie - chętnie doradzimy, pomożemy!


1 komentarz:

  1. o kurcze cudowne te zdjęcia! Marzy mi się Madera i Rio!
    zapraszam do siebie, może Ci się coś spodoba ;)
    https://beautifulspacesblog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń