niedziela, 5 maja 2019

Madera. Zwiedzanie wyspy. Północna część Madery.

Ruszamy w kolejną podróż po wybrzeżu Madery. Tym razem kierujemy się na północ, gdzie znajduje się jedna z najbardziej malowniczych tras na wyspie. Miejsc, które zobaczymy zachwycają swym położeniem i przecudnym naturalnym krajobrazem.


Santana

Dla jednych to miejsce przereklamowane, dla drugich to piękne miasteczko z urokliwymi dawnymi domkami. Odrestaurowane białe domki pokryty strzechą kuszą w środku cukierniczymi wyrobami, lokalną ponchą a także pamiątkami. Przyjeżdżać tutaj specjalnie nie ma sensu, jeżeli przejazdem to warto się zatrzymać. Nam udało się załapać na targ, gdzie kupiliśmy kilka lokalnych owoców.

Teleférico da Rocha do Navio

Punkt widokowy na który trafiliśmy zupełnie przypadkiem szukając symbolicznych domków w Santanie. Znajduje się tutaj kolejna atrakcyjna kolejka linową, którą możemy zjechać w "przepaść" i kamienistą plażę. Fantastyczne otoczenie, wysokie górskie wzgórza, wzburzone fale i ten cudowny kilkunastometrowy wodospad - dla takich krajobrazów warto podróżować !
Ponta Delgada

Mała mieścina, cicha i spokojna - w której zauroczył nas szczególnie znajdujący się przy oceanie mały kościół z pięknym cmentarzem.
Sao Vicente

Miejscowość położona w malowniczej dolinie pomiędzy ogromnymi górami. Przyjeżdża się tutaj, aby odwiedzić jaskinie wulkaniczne Grutas de Sao Vicente. W środku zobaczymy multimedialne wystawy, dowiemy się jak działają wulkany a także przejdziemy się po wydrążonych przez lawę korytarzach. Przy dobrej pogodzie wypocząć możemy na kamienistej plaży.
Seixal

Miejscowość z naturalną czarną plażą oraz z fantastycznym widokiem. Warto trafić tutaj na słoneczną pogodę, wtedy widoki mogą być jak z bajki.


Porto Moniz

Znajduje się tutaj duży kompleks naturalnych basenów powstałych po dawnych kraterach wulkanicznych. Wypełniają je wciąż wzburzone fale, największe jakie widzieliśmy na wyspie. Wstęp na baseny w okresie letnim to symboliczny koszt - ok. 2 euro.


Miradouro da Santa

Stroma i kręta droga prowadzi na ten punkt widokowy, skąd rozpościera się piękny widok na ocean i Porto Moniz.Serra de Agua

Miejscowość nie na północy, lecz w samym sercu Madery, będziemy ją mijać gdy będziemy kierować się na północ wyspy lub z tej północy wracać. Znajduje się ona pomiędzy dolinami i znana jest przede wszystkim z wytwórstwa lokalnego alkoholu Poncha. W styczniu trafiliśmy tutaj na święto Ponchy. Poniżej  jeszcze kilka ujęć, które wykonaliśmy podczas jazdy samochodem po północnej części wyspy.   Sprawdź, co zobaczyć na wschodzie Madery ---> KLIKNIJ TUTAJ ! 
  
Sprawdź, co zobaczyć na zachodzie Madery ---> KLIKNIJ TUTAJ !

Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie - chętnie doradzimy, pomożemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz