piątek, 3 maja 2019

Madera. Zwiedzanie wyspy. Południowo-zachodnia część Madery.

Tym razem zapraszamy Was w podróż po najciekawszych punktach widokowych na wyspie. Zjedziemy kolejką linową, spojrzymy w przepaść z wysokości 580 m.n.p.m, wypoczniemy na plaży a na koniec zobaczymy widok, który wprawił nas w osłupienie.

 

Camara de Lobos 

Jedno z najstarszych miast na wyspie, które zachowało charakter wioski rybackiej. Główną częścią jest malowniczy port w której cumują łodzie malowane tradycyjnie w kolory żółte, niebieskie i czerwone. Warto zwrócić uwagę na plantację bananów, które dodaje temu miejscu dodatkowego uroku. Historia głosi, iż to tutaj przyjeżdżał Winston Churchill, zasiadał przy sztalugach i malował panoramę miasta.
Teleferico do Rancho

Teleferico - kolejki linowe, które pomagają w transporcie ludzi oraz towarów pomiędzy szczytem klifu a ziemią u jego podnóży. Owych kolejek na całej wyspie jest kilkanaście, dlatego warto skorzystać chociażby z jednej. My skorzystaliśmy z Teleferico do Rancho, która oferuje kilkuminutowy zjazd na kamienistą plażę oraz pola uprawne.
Cabo Girao

Cabo Girao stał się atrakcją dzięki zamontowanej szklanej platformie. Widok z wysokości 580 m.n.p.m. na okolicę jest przecudny a w dół pełen adrenaliny. Osobom z lękiem wysokości radzimy nie wchodzić. Klif stał się m.in. jednym z głównych atrakcji Madery na który docierają tłumy turystów.Ribeira Brava

W tej małej miejscowości nie ma nic szczególnego, Kościół św. Benedykta (Igreja de Sao Bento) to jedyny budynek o zabytkowym wyglądzie. I to właścicie on nas najbardziej urzekł. Ponadto warto zrobić sobie tutaj przerwę w zwiedzaniu i wypić kawę w jednej z restauracji.Calheta

Jeżeli brakuje wam wypoczynku na Maderze, udajcie się do małego miasta Calheta. Tutaj znajdziecie jedną z niewielu piaszczystych plaż na wyspie. Niestety plaża nie jest naturalna, ponieważ piasek przywieziono prosto z Sahary. Przy plaży znajduję się duży kompleks hotelowy, ale mimo to plaża jest dostępna dla wszystkich.


  
Ponta do Pargo 

Wybrzeże Madery jest iście magiczne. Klify mają różny charakter i barwę, więc warto wykorzystać każdą okazję, aby na nie spojrzeć. Cypel na zachodzie wyspy stwarza właśnie taką okazję! Choć sama latarnia to nic atrakcyjnego, to miejsce na którym stoi wprawia w zachwyt. Panoramiczny widok z wysokiego klifu robi wrażenie.

Sprawdź, co zobaczyć na wschodzie Madery ---> KLIKNIJ TUTAJ !

 Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie - chętnie doradzimy, pomożemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz