środa, 11 listopada 2020

Grecja. Najlepsze plaże na Kefalonii

Wybierając się na wakacje marzymy szczególnie o dobrej pogodzie, ciepłym morzu z krystalicznie czystą wodą czy też o pięknej piaszczystej złotej plaży. Dla wielu są to krajobrazy, które zapierają dech w piersiach, ale nie zawsze na wyciągnięcie ręki. Najczęściej te najpiękniejsze plaże zlokalizowane są poza głównymi kurortami turystycznymi, do których możemy dostać się tylko autem lub z zorganizowaną wycieczką objazdową. 

Podczas naszego wyjazdu mieliśmy do dyspozycji auto, co szczególnie dało nam możliwość zwiedzić części wyspy i zrelaksować się na kilku z wybranych plaż Kefalonii.

Xi Beach 

 Szczególną atrakcją tej plaży jest jasno pomarańczowy piasek wraz z otaczającymi ją niskimi klifami.
Nie doświadczymy tutaj błękitu morza, jednak wejście do wody jest bardzo płytkie, sprzyjające rodzinom z dziećmi. Wąska plaża, częściowo z udogodnieniami ( leżaki,parasole,bar), watro oddalić się trochę dalej gdzie będziemy już praktycznie sami.
Plaża znana z naturalnej glinki, którą można nakładać na ciało - warto spróbować!
Przed zejściem na plażę znajduję się kilka greckich tawern w których można dobrze i w przystępnej cenie zejść.Paralia Petani Beach

Jedna z piękniejszych plaż na wyspie. Krystalicznie czystą wodę zawdzięczamy kamienistej linii brzegowej, która powoduje tak cudowne kolory. Typowa plaża katalogowa, która nie bez powodu ma swoją reputację. Grodzami się tutaj wielu turystów, jednak plaża jest na tyle duża, że każdy znajdzie dla siebie miejsce. 


Assos Beach 

Malutka plaża zlokalizowana w centrum wioski. Piękne miejsce z tradycyjną architekturą kefalońską i małą zatokową kamienistą plażą. Zatrzymaliśmy się na zwiedzanie i obiad, jednak cudowny klimat tego miejsca przekonał nas do zostania dłużej na lokalnej plaży i skorzystania z kąpieli. 
Myrtos Beach 

Myrtos jest wizytówką Kefalonii, będąc na wyspie nie można odmówić sobie odwiedzenia tego miejsca. Jest to perełka wśród greckich plaż, błękit wód w tym miejscu jest nie do opisania. Dojazd do plaży pozwala zrobić wiele fajnych ujęć panoramicznych, co dodatkowo podnosi atrakcyjność tego miejsca. Plaża jest bardzo duża, więc pomimo dużej ilości plażowiczów nie doświadczymy tam tłumów. Kamienie otoczakowe wypełniają całą plażę, dlatego przejście do wody bez obuwia staje się problematyczne. 

Makris Gialos Beach 

Jedna z najsłynniejszych, piękniejszych i najtłoczniejszych plaż na Kefalonii. Zagospodarowana plaża z mnóstwem plażowiczów. Znajdziemy również kilka pozytywów: fantastyczny miękki piasek, czysta woda, płytkie wejście do wody, brak fal, zaplecze sanitarne. Chcąc znaleźć spokój na tej plaży należy przejść aż na koniec plaży.Megali Ammos Beach 

Gdy pewnego dnia zabrakło dla nas leżaków na Makris Gialos Beach, ruszyliśmy w poszukiwaniu okolicznej plaży. Trafiliśmy właśnie na Megali Ammos Beach. Był to strzał w 10-tkę!
Plaża zlokalizowana tuż obok pasa startowego lokalnego lotniska.
Plaża posiadała dokładnie wszystkie te same zalety co jej Makris Gialos, jednak największym plusem był brak plażowiczów. Istniała możliwość wynajęcia leżaków, pomimo, że w ofercie było ich niewiele-czekały wolne na nas ;)
Z plaży można podziwiać odrywające się z pasa startowego samoloty, co jest dodatkową atrakcją tego miejsca.

  Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie- chętnie doradzimy, pomożemy !
 

2 komentarze:

  1. Też wyjeżdżam na wakacje i mam nadzieję, że mi się uda. Poszukuję jakiejś fajnej torby plażowej. Myślę, że idealna będzie tutaj - https://versoli.pl/pl/45-torby-plazowe Oczywiście każdej może pasować coś zupełnie innego, ale moim zdaniem ona ma w sobie w zasadzie wszystko. Jak to widzicie? Moim zdaniem warto mieć taką propozycję, bo one tak naprawdę nadają się na prawie każdą okazję. Nie jest tak, że zabierzecie je tylko na raz. Temat wymaga przemyślenia i jak najbardziej znalezienia swojej ofercie. Musicie korzystać, jeśli tylko będzie jakaś fajna okazja.

    OdpowiedzUsuń