sobota, 6 marca 2021

Grecja. Kefalonia. Co zobaczyć na wyspie? Zwiedzanie Kefalonii

Termin wyjazdu: 22.06-29.06.2019

Z każdego wyjazdu przywozimy ze sobą wspaniałe wspomnienia, pamiątki i zdjęcia. Oprócz spędzania czasu na plaży warto zobaczyć jak żyją lokalni mieszkańcy, odwiedzić ich wyspiarskie atrakcje oraz podziwiać piękne widoki z kefalońskich dróg. 


Mając do dyspozycji auto, warto rozplanować trasę zwiedzania. Na powyższej mapie zaznaczyliśmy wszystkie punkty, które udało nam się odwiedzić, zaznaczyliśmy je na jednej mapie, lecz trasę najlepiej podzielić na dwa dni.
Kefalonia jest bardzo dużą wyspą, więc na przedostanie się z punktu A do punktu B, niekiedy należy zarezerwować dużo czasu. Najczęściej drogi są górzyste i kręte, a średnia prędkość to 50 km/h. 

Lixouri

Lixouri to drugie co do wielkości miasto na wyspie. Latem to tętniące życiem miasto odwiedza sporo turystów. Tuż nad samym morzem znajduje się duży plac z licznymi kawiarniami i restauracjami. Przespacerujemy się pośród zacumowanych łódek oraz urokliwych uliczek.
Lixouri ma mały port, który łączy miasteczko ze stolicą wyspy Argostoli. Linia promowa używana jest dla pojazdów, jak i dla pieszych.


 
Punkt widokowy - Myrtos Beach

Wybierając się na północy wyspy nie można ominąć punktu widokowego na najsłynniejszą plażę na wyspie. Z punktu widokowego rozpościera się piękny, pełen kolorów krajobraz. Fiscardo 

Fiscardo uznawane za wioskę żeglarzy oraz celebrytów. Kusi pięknością, elegancją i spokojem. Piękny port otoczony domkami w pastelowych kolorach, restauracjami z tradycyjną kuchnią grecką czy urokliwe kawiarnie i sklepiki przyciągają tłumy turystów również z innych wysp. Miasteczko zachowało swoją architekturę, ponieważ jest jednym z niewielu miejsc na wyspie, które ominęło skutki trzęsienia ziemi w XX w. 
Assos

Położone w urokliwej zatoczce miasteczko zachwyca cudowną architekturą, krystaliczną wodą i spokojem. Tuż za miasteczkiem rozciąga się górzysty półwysep na szczycie którego Wenecjanie zbudowali twierdzę nazwaną zamkiem Assos, niestety trzęsienie ziemi zniszczyło większość cytadeli, zachowując m.in. kościół oraz mury. Assos z  ruinami zamku dzieli ok. 30 min. spacer, w upalny dzień należy pamiętać o wodzie i nakryciu głowy. Jaskinia Melissani

Jedno z niewielu atrakcji na wyspie jest Jaskinia Melissani, w której znajduję się jezioro ze słodko-słoną wodą. Woda tutaj jest krystalicznie czysta, widać to dzięki niewielkiemu przelotowi, przez który w ciągu dnia wpadają promienie słoneczne. Organizowane są krótkie rejsy w urokliwych łodziach ( max.10 min), dzięki temu możemy zobaczyć wnętrze jaskini. Do łodzi ustawiają się długie kolejki, w upalny dzień robi się tutaj bardzo przyjemnie. Jaskinia Drogarati

Druga jaskinia udostępniona dla turystów na wyspie, zlokalizowana niedaleko Jaskini Melissani. Tutaj mamy możliwość zwiedzać wnętrze samemu. Wyznaczony został szlak w którym okrążamy jaskinię pokonując kilkadziesiąt schodów. Warto tutaj zajrzeć dla przyjemności w upalny dzień, nie chce się stąd wychodzić ;) 
Najwyższy szczyt - Ainos

Droga na najwyższy szczyt wyspy jest bardzo prosta i bezpieczna, a do tego widoki zapierają dech w piersiach. Na terytorium pasma górskiego znajduje się  Park Narodowy. 


Stolica wyspy - Argostoli 

W stolicy wyspy nie zaznamy szczególnych atrakcji. Najatrakcyjniejszy wydaje się kamienny most o długości ponad 600 m. Wzdłuż morza przespacerujemy się palmową promenadą. Wiele jest tu natomiast restauracji oraz sklepów. Głównym punktem spotkań jest duży plac w centrum miasta.
  Byłeś/aś? Wyraź swoją opinię! Wybierasz się? Zadaj pytanie- chętnie doradzimy, pomożemy !

WIĘCEJ O KEFALONII 

  Grecja. Najlepsze plaże na Kefalonii

 Grecja. Kefalonia - Informacje praktyczne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz